Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Adobe Acrobat’ta Microsoft Purview Bilgi Koruması’na (MPIP) Giriş

PDF, dünyanın en popüler iş belgesi biçimidir. Kuruluşlar, yalnızca kritik eksikliklerin PDF’ler gibi yüksek değerli iş belgelerini görüntüleyebilmesini, yönetilebilmesini ve onaylanabilmesini sağlamak için sınıfının en iyi güvenlik, uyumluluk ve bilgi koruma talep ediyor. Dijital varlıklar için artan güvenlik gereksinimiyle birlikte, Adobe Acrobat’ta Microsoft Purview Information Protection’ı (MPIP) grupları için temel ve ezber bozan bir özellik olarak görüyoruz. Bilgi Koruma zaten Word belgelerini, Excel elektronik tablolarını ve PowerPoint sunumlarını sınıflandırır ve korur. Bu entegrasyon, Office dosya biçimlerinde zaten mevcut olan aynı düşünme, planlama ve korumayı Acrobat aracılığıyla PDF’lere getiriyor.

Yılın başında, Microsoft Build’de Adobe, Acrobat’ta Bilgi Koruma hizmetlerinin son kullanıcıları için yeni bir yetenek olduğunu duyurdu.

Adobe Acrobat ve Reader uygulamaları, 2018’de Microsoft Purview Information Protection tarafından korunan PDF’lerin edinilmesine bir şekilde görüntülenmesini desteklemeye başladı. MPIP’de standartlaşan kurumlar için, artık PC sürümünde PDF’lerine Bilgi Koruma koruyucuları ve yerleşimi ve düzenlemesi için yerel olarak kullanım imkanı sunduk. Acrobat’ın bu en yeni ve kapsamlı MPIP çalıştırma deneyimi, en yeni MPIP SDK sürümünden yararlanır. Alıcılar için daha fazla önlem almak bir deneyim sağlamak için etiket açıklamaları, gömülü içerik öğeleri, değerlendirme mantığı vb. gibi ince nüansları da göz önünde bulundurduk.

Acrobat, manuel olarak belirli tanımlı etiketlere ek olarak genel olarak yerleştirilmiş, zorunlu elemanlar ve ısmarlama erişim için kullanıcı tanımlı izinlerin gelişmiş kullanımlarını da başardı.

PDF olarak depolayan finansal formlardaki gizli bilgileri korumak için hassasiyet etiketlerinden yararlanmayı planlayan ABD yönetiminin bağımsız bir kurum da dahil olmak üzere birçok müşteriyle yakın ortaklık kurduk. Ek olarak, büyük bir spor giyim üreticisi, çeşitli önemli ve hassas PDF dosyaları üzerinde ısmarlama izinler atamayı gerektirir. İlişki, gizlilik politikasının Kişisel Olarak Tanımlanabilir Bilgileri (PII) ve müşteri raporları ve hesap özetleri gibi belgelerdeki ayrıca son derece gizli müşteri koruması istenen, lider bir küresel yatırım yönetimi şirketi ile görüştük. Ayrıca, PDF’ler için yerleşik ve yüklü bileşenleri yürütmeye yönelik gelişmiş yapılandırma işlevleri de dile getirdiler.

Adobe Acrobat’taki Bilgi Koruma kuruluşlarının bu yerel merkezinu birçok amaç için kullanan müşteriyi görmekten heyecan verici. Devlet sektörü, sağlık ve finansal hizmetler gibi düzenlemeye tabi sektörler için çok uygun ve özellikle hukuk, finans ve satın alma alma gibi departmanlarda değerlidir.

Bu özelliği şu anda bilgisayarları başlatıyoruz ve sonlandırıyoruz mobil ve web yüzeyleri için PDF’ler için MPIP kullanım durumlarını (görüntüleme, çekirdekler, aktarma aktarım iş akışları sırasında kalıcı koruma) desteklemeyi planlıyoruz.

Adobe, Microsoft tarafından 2023 Yılının Güvenlik ISV’si seçildi. Microsoft, San Francisco’daki yıllık RSA konferansında 2023 Microsoft Güvenlik Mükemmelliği Ödüllerini kazananlarını duyurdu. PDF’ler güvenli belge biçimidir ve genellikle hassas bilgiler içerir. Adobe, PDF dosya formatını tam olarak desteklemek için veri koruma olanaklarını sağlamak kendini adamıştır ve bunu birden fazla ürün, hizmet ve platformda başarmak için çalışıyor. Bu ödül, Adobe’nin Acrobat’ta Microsoft Purview Bilgi Koruma koruyucuları desteğiyle gösterildiği gibi güvenlik ve uyumluluğu sağlamak için yaptığı yenilik ve yatırımı takdir etmektedir.

Adobe ve Microsoft’un işlerini nasıl dönüştürdüğü hakkında buradan daha fazla bilgi deposu.

Ürün müdürü Jatin Sethi’ye bu blog gönderisine katkılarından dolayı teşekkür ederiz.