Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Fusion 360 Ürün Güncellemesi – Yenilikler 1

Fusion 360 en son güncellemelerini 4 yazı olarak sizinle paylaşmak istiyoruz. Edineceğiz bilgiler ile Fusion 360 programını daha efektif kullanabileceksiniz.

24 Ağustos 2023

Üretim çalışma alanında bir araç “Belgeler “e taşındıktan sonra Rev Başına Beslemenin yanlış değişmesine neden olan bir sorun giderildi.

8 Ağustos 2023

Kesirli ifadeleri etkileyen çeşitli sorunları düzelttik, bu sorunlar şunlardır:

  • Kesirli/Mimari Birim ekranının hassasiyet değerini yok sayması
  • Tercihlerden “Kesirli" seçeneğinin açık olduğu bir Eskizde Boyut kullanmanın beklenenden farklı davranmasına neden olan bir sorun

Dwell, iş mili durdurma vb. değiştirilirken Alt İş Mili tutma ve geri dönüşlerinin yeniden oluşturulmamasına neden olan bir CAM sorununu düzeltildi.

Bazı Fusion 360 Flex kullanıcılarının Fusion 360 süre sonu iletişim kutusu ve bildirimlerini yanlış almasına neden olan bir sorunu çözüldü.

Tasarım ve Üretim çalışma alanlarında meydana gelen çeşitli çökme sorunlarını düzeltildi.

31 Temmuz 2023

Rosetta 2'si olmayan kullanıcıların Fusion 360'ı yüklemesini engelleyen bir sorunu çözdük. Rosetta 2 kurulumu artık doğrudan akış yükleyicisi içinden tetiklenebilir.

Takım Yönü 'Z ve X Seç', 'Z ve Y Seç' veya 'X ve Y Seç' olan bir takım yoluna sahip önceki bir Fusion 360 sürümünde kaydedilmiş bir projeyi her iki eksen için de geometri seçili değilken ve en az bir eksen için 'X/Y/Z Çevir' parametresi açıkken açmanın Takım Yönü modunu 'Model yönelimi' olarak geçersiz kılmasına neden olan bir sorunu çözdük. Bu artık yalnızca yeniden hesaplama sırasında Takım Yönü yönünün etkilenebileceğine dair bir uyarı göstermelidir.

Tasarım çalışma alanı, Elektronik çalışma alanı ve Ana Sayfa sekmesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Fusion 360 içindeki çeşitli çalışma alanlarındaki çökmeleri ele alındı.

24 Temmuz 2023

Öne Çıkan Yenilikler

Bu Temmuz ayında sizlerle paylaşmak için sabırsızlandığımız pek çok heyecan verici yeni özellik ve iyileştirme var. Ancak tüm ayrıntılara girmeden önce, bu sürümden en sevdiğimiz birkaç önemli özelliği burada bulabilirsiniz:

Kolaylaştırılmış üretkenlik:

– Yeni Eklemlerle Çoğalt komutu

– Çizimler için Her Yerde Özellikler ve Parametreler

– Başlangıçta Elektronik Çalışma Alanına erişim deneyimi iyileştirildi

– Elektronik için Yeni Takas (Değiştirme) kütüphanesi

Programlama esnekliği:

– Yüz Çevirme için İçeriden Dışarıya izin verme özelliği

– Tornalama Profil İşlemede kanal alt kesitlerini işlemek için yeni yetenek

– Geçiş besleme hızları artık takımlara ve takım yollarına eklenmiştir

– Yeni Jeodezik ve gelişmiş talaş takım yolları (uzantı önizlemesinde)

Daha iyi performans:

– Fusion 360 artık Apple Silicon üzerinde yerel olarak çalışıyor

– Hareket işleme için yerel macOS trackpad motoru

– Windows'ta Yüksek DPI Ölçeklendirme desteği

– Montajları çevreleyen çok sayıda performans iyileştirmesi

Kullanılabilirlik

Apple Bilgisayarlar için Daha İyi Yerel Destek! Fusion 360 artık Apple Silicon üzerinde yerel olarak çalışıyor.

Tüm Mac kullanıcıları için Fusion 360'ın artık Apple Silicon üzerinde yerel olarak desteklendiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz!  Bu güncellemeden sonra Fusion 360'ı başlattığınızda, yazılım makinenizin Intel yonga setine mi yoksa Apple Silicon yonga setine mi sahip olduğunu otomatik olarak algılayacaktır. Fusion 360'ı bir M1 veya M2 işlemci üzerinde çalıştırıyorsanız, Fusion 360 otomatik olarak Rosetta 2 olmadan bu yonga setinde yerel olarak çalışacaktır.

Testlerimiz ve içerdekilerden gelen geri bildirimler sayesinde kararlılık, işlem performansı ve pil ömrü/kullanımında gözle görülür iyileşmeler gördük. Hesaplama hızları söz konusu olduğunda, modelleme ve montaj modelleme görevleri, Intel /Rosetta 2 üzerinde çalışmaya kıyasla Silikon üzerinde genellikle %30 daha hızlıdır. Yerel Oluşturma da hızda gözle görülür bir artış sağlayarak bitmiş bir oluşturmayı her zamankinden daha hızlı elde etmenizi sağladı. Bir diğer önemli avantaj ise pil ömrü Fusion 360 artık Apple Silicon üzerinde çalışırken neredeyse %50 daha az güç tüketiyor.

Hareket işleme için yerel macOS trackpad motoru

İlk sürümünden itibaren Fusion 360, macOS üzerinde tuval hareketlerini işlemek için özel bir trackpad motoru kullanıyordu. O zamandan bu yana, macOS'ta bulunan yerel izleme paneli sürücüsü muazzam bir şekilde olgunlaştı ve Fusion 360'ın hareket tabanlı navigasyonuna güç sağlamaktan daha fazlasını yapabiliyor.

Bu sürüm, macOS Yerel İzleme Dörtgeni sürücüsü desteğimizi önizleme aşamasından tam sürüme geçiriyor. Sonuç, kaydırma, yakınlaştırma ve yörünge komutlarını tutarlı bir şekilde kaydeden daha kararlı bir tuval gezinme deneyimi olacaktır. Pravdomil kullanıcısına yardımları ve Native Trackpad eklentisi kavram kanıtı için özel olarak teşekkür ederiz!

Not: Daha önce Fusion 360 için Native Trackpad Gestures eklentisini yüklediyseniz, sürücü çakışmasını önlemek için güncellemeden sonra bu eklenti otomatik olarak devre dışı bırakılacaktır.

Windows'ta Yüksek DPI Ölçeklendirme desteği

Fusion 360 uygulaması artık Windows'ta monitör başına DPI farkındalığını destekleyerek desteği macOS istemcimizle aynı seviyeye getiriyor. Fusion'ı %100 DPI'dan daha yüksek bir değerde çalıştıran kullanıcılar artık net yazı tipleri, simgeler ve tuval grafikleriyle karşılaşacak – artık piksellenme yok. Monitörünüzü ister %175, ister %250 veya %325'e ölçeklendiriyor olun, Fusion 360 artık pikselli ve bulanık değil, net ve ayrıntılı görünecek. Bu özellik, Windows %125 veya daha yüksek bir ekran ölçek faktörüne ayarlandığında otomatik olarak etkinleştirilir. Gerekirse bu seçenek Fusion 360'ın Tercihleri içindeki Önizleme Özellikleri altında geçici olarak devre dışı bırakılabilir.

Not: Yüksek çözünürlüklü tuval grafikleri, daha yüksek ekran çözünürlüklerinde eski grafik donanımlarının performans özelliklerini zorlayabilir. Kullanıcılar yüksek çözünürlüklü grafikleri ve ilgili ayarları Fusion 360'ın Grafik ve Ekran bölümleri altındaki Tercihler içinden devre dışı bırakabilirler.

Çevrimiçi tarayıcı erişimi artık daha fazla abone tarafından kullanılabilir

Fusion 360 ticari aboneleri artık Fusion 360'ın bir web tarayıcısı üzerinden erişilebilen çevrimiçi sürümüne erişebiliyor. Bu, bir tarayıcı aracılığıyla herhangi bir cihazdan erişim sağlamak için ticari abonelere ücretsiz olarak sağlanan Fusion 360'a başka bir giriş noktasıdır. Çevrimiçi sürüm yalnızca İngilizce olarak sağlanır ve API'ler etkin değildir.

Tarayıcı erişimi şu kişiler tarafından kullanılabilir:

  • Ticari aboneler
  • Girişimler
  • TokenFlex kullanıcıları
  • Aktif bir Fusion 360 yetkisine sahip Ürün Tasarımı ve Üretimi Koleksiyonu aboneleri
  • Eğitim kullanıcıları

Tarayıcı erişimi, kolay işbirliği, daha hızlı tasarım yineleme ve yerel kurulum gerekmediğinden daha az sistem gereksinimi gibi avantajlar sağlayan Fusion 360'ın esnek, “hareket halindeyken" kullanımını sağlar.

Daha fazla bilgi ve talimatlara erişmek için buraya tıklayın.

Geliştirilmiş Dosya Erişimi ve Arama

Ana Sayfa Sekmesindeki örnek dosyalar

Ana Sayfa'ya yeni eklenen Örnek sekmesi sayesinde örneklere erişmek çok kolay. İstediğiniz dosyalara kolayca gidin ve bunları doğrudan Fusion 360 tuvalinde açın. Sorunsuz örnek dosya keşfini deneyimleyin ve Fusion 360'ta yaratıcılığınızı daha önce hiç olmadığı gibi ortaya çıkarın!

Yerel dosya dışa aktarma yolunda daha fazla karakter görünür

Kaydet ve Dışa Aktar gibi komutlar için kullanılan Dosya iletişim kutusu artık dizin yollarını üç nokta ile zamanından önce kesmiyor ve mevcut iletişim kutusu genişliğinin tamamını kullanıyor.