Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Fusion ile Tüketici Ürünleri Yaratmanın Anahtarı

Çevik ürün geliştirme süreçleri, müşterilere daha fazla değer sunmanın anahtarıdır.

Çevik ürün geliştirmenin tam olarak ne olduğunu, hangi faktörler ve baskıları öğrenin!

Çevik Ürün Geliştirme Nedir?

Çevik ürün geliştirme, Çevik yaklaşımı kullanarak bir ürün oluşturma sürecini ifade eder. Metodoloji – uyarlanabilir planlamanın, sürekli gelişimin, erken teslimatın teşvik edilmesi ve sürekli iyileştirme. Ürün geliştirmede yinelemeli bir yaklaşım projenin her aşamasının kesintiye uğradığı işbirlikçi bir ekip ortamında gerçekleştirilir ve kısa gelişim döngülerine bölünür.

Çevik Ürün Geliştirmeye Hangi Faktörler Katkıda Bulunur?

Ürün Karmaşıklığının Artırılması
Akıllı bağlantılı ürünlere olan talep, karmaşıklığıyla birlikte her geçen gün artıyor Diş fırçası veya elektrikli tıraş makinesi gibi basit ev eşyaları şunları içerebilir: mekanik bileşenler, elektriksel uç noktalar, devre kartları ve yazılım kod hataları. Pek çok mühendislik alanından çalışmayı entegre etmeye çalışmak, bu süreci daha da zorlaştırıyor.

Tüketici ürünleri sektöründe rekabetçi kalabilmek için işletmelerin çevik süreçleri benimsemesi gerekir: verimli tasarım ve geliştirme, daha kısa pazara çıkış süresi,
ve kaliteyi arttırma.

Müşteri programları, mevsimsel kısıtlamalar ve diğer ürün gereksinimleri
Üreticilerin müşteri programlarını, mevsimsel gereksinimleri, bölgesel pazarların ihtiyaçlarını ve daha karmaşık geliştirme süreçlerine yol açan diğer ürün gereksinimlerini dikkate alması gerekir.

Bir müşterinin tatil alışveriş sezonunu başlatmak için daha fazla ürüne ihtiyacı varsa ve üretici bu ihtiyaçları karşılayamıyorsa, müşteri yeni bir tedarikçi bulmayı seçebilir. Benzer şekilde, bazı ürünler sezona veya bölgeye göre değişiklik gösterir ve geliştirme konusunda çevik bir yaklaşımın eksikliği zararlı olabilir.

Üretimde esneklik çok önemlidir ve uyarlanabilirlik kritik öneme sahiptir. Teslimat sürelerini hızlı bir şekilde ayarlayabilen, sezonluk ihtiyaçları karşılamak için üretimi artırabilen ve maliyet ve sözleşme yükümlülüklerini karşılamak için daha verimli çalışabilen şirketler için bu bir kazan-kazan durumudur.

Rekabetçi baskılar
Tüketici ürünü şirketleri günümüzün rekabetçi ortamında önemli zaman, maliyet ve ürün farklılaştırma baskılarıyla karşı karşıyadır. Küreselleşme, üreticilerin pazara daha hızlı girmeleri, maliyetleri düşük tutmaları ve rekabette öne çıkmalarını sağlayacak yenilikçi ürünler yaratmaları yönündeki baskıyı artırdı. Bu hedeflerden birine veya hepsine ulaşılamaması son derece maliyetli olabilir. 

Geliştirilmiş esneklik, yetkilendirme ve hesap verebilirlik
Tasarım ekiplerinin esnekliği bir zorunluluktur. Esnekliğin olmaması, ilerlemenin olmaması anlamına gelir çünkü ekibin yalnızca belirli üyeleri tasarımın belirli alanlarını ilerletme becerisine sahiptir ve bu da tasarım sürecini yavaşlatır.

Öte yandan, tasarımın her yönünü ele alabilecek ekip üyelerine sahip olmak, karar vericilerin kaynakları en üst düzeye çıkarmak ve işi dengelemek için insanları hızlı bir şekilde çeşitli projelere taşımasına olanak tanır. Bu esneklik, şirketlerin daha yalın çalışmasına olanak tanır ve daha fazla üretkenlik ve çıktı elde ederken daha fazla çok yönlülük sağlar.

Sorumluluk aynı zamanda ekip üyeleri ve onlara atanan görevler için de önemlidir. Ancak bu, çalışanları işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları araçlarla güçlendirmeden gerçekleşemez. Daha fazla sorumluluk ve artan yetkilendirme, çevik ürün uygulamalarına ve süreçlerine katkıda bulunan en önemli faktörlerden bazılarıdır. Çalışanlar kendilerini güçlenmiş hissettiklerinde inovasyon artışı gerçekleşir.

Paydaşların ve müşterilerin gelişime dahil edilmesi
Geliştirme sürecinin başındaki müşteri geri bildirimi başarı için önemlidir. Şirketler, müşterinin ne istediğini ve neye ihtiyacı olduğunu anlamadan ve ürün tasarımlarını bu beklentileri karşılayacak şekilde değiştirmeden, ürünlerini rakiplerinden ayıramazlar.

Benzer şekilde, tedarikçilerin de erkenden sürece dahil edilmesi de önemlidir. Bu, şirketlerin ürün özelliklerini ve zaman çizelgelerini daha iyi karşılamasını sağlar.

Autodesk Fusion – Çevik ürün geliştirmeye yönelik bir çözüm sağlar.

Fusion, ürün tasarımına yönelik ilk ve tek bulut tabanlı entegre 3D CAD, CAM, CAE ve PCB yazılımıdır. Kullanımı kolay 3 boyutlu modelleme araçları, birleşik ECAD/MCAD, kusursuz 3 boyutlu simülasyon, anında veri yönetimi ve işbirliği ve daha fazlasını içerir.

Ürün tasarımlarınızı bugün gerçeğe dönüştürün. 30 günlük ücretsiz deneme sürümüyle başlayın.