Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Lokasyon Bazlı Pazarlama Nasıl Yapılır?

Lokasyon Bazlı Reklamlar

Yerel işletmeler sadece bulunduğu bölgelerde hizmet veren kurumlardır. Bu kurumlar Google Harita SEO ve diğer bazı pazarlama yöntemleriyle ekstra müşteriler kazanabilirler. Fakat yerel işletmelerin önünde müşteri kazanabilecekleri bir yöntem daha bulunuyor: Lokasyon Bazlı Reklamlar. Bu reklam modeli ile yakın çevrenizdeki hedef kitlenize reklamlarınızı görünür kılabiliyorsunuz. Böylece sadece size ulaşmaya imkanı olan kişiler tarafından bilinip görülebiliyorsunuz.

Peki Google Ads ve sosyal medya (Instagram & Facebook) ile lokasyon bazlı pazarlama kampanyaları oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? Google’ın tüm reklam modelleri için yapabileceğiniz lokasyon ayarlamaları ile sadece belirlediğiniz bölgedeki kullanıcılar reklamlarınızı görmeye başlıyor. Siz de işletmenize maksimum yarar sağlayacak bu reklam modelini benimsemek ve etkili bir şekilde kullanmak istiyorsanız, Bodrum lokasyon bazlı reklam avantajlarını en iyi şekilde sizlere sunan şirketimizle iş birliği yapabilirsiniz. İsterseniz gelin şimdi lokasyon bazlı pazarlamanın nasıl yapıldığından ve avantajlarından bahsedelim.

Lokasyon Bazlı Pazarlama Nasıl Yapılır?

Lokasyon bazlı pazarlama, genel olarak işletmenize yakın olan potansiyel müşterileri hedeflediğiniz bir pazarlama metodudur. Lokasyon bazlı reklamlar ile mağazanıza veya işletmenize ulaşma imkanı olan kişileri hedefleyebilirsiniz. Böylece reklamlarınızın dönüşüm oranlarını arttırmış ve çok daha kaliteli bir hedef kitleye ulaşmış olursunuz. Pek çok işletme bu reklam stratejisini kullanarak satışlarını katlıyor ve işletmelerini çok daha iyi konumlara ulaştırabiliyorlar.

Bu pazarlama metodu, mağazanızdan daha önce alışveriş yapmış kişilere uygulanabilmektedir. Fakat reklam platformları sayesinde, mağazanıza gelme şartı olmadan konumunuza yakın insanları belirleyebilirsiniz.  İnsanların Google veya sosyal medya kullanırken konumlarına izin vermesi, reklamların da buna göre belirlenmesine olanak tanıyor. Bu sayede Google, Facebook ve Instagram reklam ağındaki reklamları konumlara göre gösterebiliyor. Sizler de lokasyon bazlı reklamları bu sayede kullanabilir, gerekli ayarlamaları yaparak geri dönüşümü yüksek ve kaliteli kampanyalar oluşturabilirsiniz.

Lokasyon bazlı pazarlama yapmanızın bir diğer yolu da anahtar kelimelerinizi konum odaklı oluşturmaktır. Google arama ağında vereceğiniz reklamlarda, özellikle konum içeren anahtar kelimeler kullanırsanız, dönüşüm oranınızı arttırabilirsiniz. Örneğin birisi “Bodrum oto ekspertiz” diye bir arama yaptı. Eğer sizler de anahtar kelimelerinizi oluştururken aynı söz öbeklerini kullanırsanız bu kullanıcının karşısına çıkabilirsiniz. Üstelik reklamlar ilk sırada yer aldıklarından müşterilerin sizin sitenize tıklaması çok daha olasıdır.

Sizler de iyi tasarlanmış ve hedef kitlenize isabetli bir şekilde ulaşan lokasyon bazlı reklam vermek istiyorsanız Bilgisan Bilgisayar’dan yardım alabilirsiniz. Bodrum’un en tecrübeli Google dijital pazarlama kurumlarından birisi olarak sizlere iyi hizmetler vermeye çalışıyoruz. Tek yapmanız gereken sitemiz üzerinden bize ulaşmak ve istediğinizi bildirmek. Kalanını gönül rahatlığıyla uzman ekibimizin ellerine bırakabilirsiniz.

Lokasyon Bazlı Reklamların Avantajları

Bu tür reklamların en büyük avantajı şüphesiz daha çok dönüşüm oranına sahip olmasıdır. Yani normalde reklamınızı gören 10 kişiden sadece 1 tanesi reklamlarınıza tıklıyorsa, lokasyon bazlı reklamlarda bu oran 3-4 katına kadar çıkabiliyor. Bu sayede sizler de satışlarınızı daha çok arttırabilir ve işletmenizi daha hızlı geliştirebilirsiniz.

Lokasyon bazlı reklamların bir diğer özelliği ise akılda kalıcılığının yüksek olmasıdır. Örneğin, Bodrum’da yaşayan birisi sizin reklamını gördüğünde ve sizin mağazanızı tercih ettiğinde sizleri unutması oldukça güçtür. Daha önceden alışveriş yaptığı yeri hatırlayan müşteriler eğer kaliteli hizmet aldılarsa alışkanlıklarını devam ettirmek isteyeceklerdir. Özellikle bir yerel işletme olarak sizler de bu durumu kesinlikle lehinize çevirmelisiniz.

Sizler de Bodrum lokasyon bazlı reklam avantajlarını keşfedebilmek veya Türkiye’nin neresinde olursanız olun konum hedefli reklamlardan faydalanmak için bizlere başvurabilirsiniz. Uzman ekibimiz ve Google Ads tecrübemizle bizlere güvenen müşterilerimizin he daim arkasındayız!