Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Autodesk Fusion Üretim için Endüstri Bulutu: Neredeyiz ve Sırada Ne Var?

AU2023 konferansında paylaşılan pek çok heyecan verici haber var ve açıkça ortaya çıkan: Autodesk Fusion’ın önünde parlak bir gelecek var. Bu nedenle bazı duyuruları paylaşmak, Fusion’ın geleceğine bakmak ve bazı önemli değişiklikleri özetlemek istiyoruz. 

Geçen yıl Autodesk Üniversitesi 2022’de üretime yönelik Fusion endüstri bulutunu tanıtıldı ve bu yıl bu vizyonu daha da ileriye taşınıyor.

Üretim için Fusion endüstri bulutu nedir?

Açık veri modelinin ve otomasyon araçlarının değerini açığa çıkararak üretkenlik kazanımları elde edebileceğinizi, daha iyi kararlar alabileceğinizi ve rekabet avantajını koruyabildiğinizi hayal edin. Mühendislik, geliştirme, işleme ve iş süreçleri arasındaki boşluğu daha da kapatabileceğinizi hayal edin.  

Üretimin geleceğine giden yolunuzu tanıtıyoruz. Üretime yönelik Fusion endüstri bulutu, bireylerin, ekiplerin ve tüm kuruluşların her şeyi tasarlaması ve yapması için bağlantılı veriler ve işbirliğinde yeni bir çağ temsil edecek. 

CAD, CAM, CAE, PCB, veri yönetimi (PLM, PDM), MES ve daha fazlası tek bir birleşik deneyime entegre edilerek gelişmiş otomasyona, yapay zeka yeteneklerine ve iş akışlarının kolaylaştırılmasına olanak tanıyacak.

Fusion endüstri bulutu, Autodesk veri modeli aracılığıyla kuruluşunuz ve tedarik zinciriniz genelinde tek bir proje verisi kaynağı sağlayacaktır. Herkesin aynı verilere erişmesini sağlayarak tekrarlanan görevleri ve süreçleri ortadan kaldırabilir, üretkenliği hızlandırabilir ve ürün geliştirme ve iş operasyonları hakkında kritik gerçek zamanlı bilgiler sağlayabilirsiniz.

Sonuçta, Füzyon sektörü bulutu şunları yapacaktır: 

  • Hızlı bir kullanıcı deneyimi içinde verileri birbirine bağlayan araçlar ve sonlandıran, giderek artan sayıda benzersiz yetenek sunun ürün tasarımı, mühendislik, veri yönetimi ve üretim arasında uçtan uca iş akışları
  • Kullanıcıların süreçleri kolaylaştırmasına ve üretkenliği artırmasına olanak tanıyan otomasyon araçları sunun. 
  • Autodesk Platform Hizmetleri ve Autodesk veri modeli üzerine oluşturulduğu için açık ve esnek bir ürün geliştirme ekosistemi sağlar. Veri modeli API’si, geliştiricilerin buluttaki ürün tasarımı ve üretim verilerini okumasına, yazmasına ve genişletmesine olanak tanıyarak, operasyonel verimliliğinizi artırmak ve tasarımdan üretime kadar en zorlu zorlukları çözmek için özel uçtan uca iş akışları oluşturmanıza olanak tanır. 
  • Kuruluşlara, ekiplere ve bireylere güvenilir bir platform sağlayın. Tüm veriler üretim veri modelinde oluşturulup depolanır; böylece kuruluşunuz ve tedarik zinciriniz genelinde tek bir proje verisi kaynağı sağlanır.

Değer taahhüdümüz: Autodesk Fusion için şimdi ve gelecekte ne var?

Autodesk 10 yıl önce Fusion’ın başlangıcından bu yana, piyasadaki en iyi bulut ürün geliştirme çözümünü sunmaya kararlıdır. Son 3 yılda 100’den fazla ürün güncellemesi ve 650 yeni özellik ve geliştirme sunuldu. Siz ürünleri hayata geçirirken, Fusion iş akışlarını yeniden tasarlama ve güvenilir ortağınız olma sözümüzü yerine getirmeye devam edecektir.

Yalnızca bu yıl, tasarım ve mühendislik alanındaki yeni ve geliştirilmiş özelliklere odaklanan 5 büyük güncelleme yayınlandı. Elektronik ve imalat yapılandırmalarbağlantı elemanı kitaplıkları, gelişmiş geometri araçları, çok eksenli biriktirme ve sürekli takım yolu iyileştirmeleri, güç, esneklik, otomasyon ve benzersiz performans sunma konusundaki kararlılık güçlendirmeyle devam etmektedir.

Ayrıca kaliteyi, performansı ve istikrarı ön plana ve merkeze alındı. Fusion’ın Windows makinelerinin yanı sıra macOS’ta da çalışma şekli konusunda önemli iyileştirmeler yapılmaktadır. Fusion artık yerel olarak Apple silikon yonga setlerinde çalışıyor, hareket işleme için yerel macOS trackpad motorunu kullanıyor ve Windows’ta yüksek DPI ölçeklendirme desteğine sahiptir. Büyük model düzenekleriyle çalışırken performansı ve kararlılığı da artırdık.

Bazı ek öne çıkanlar şunlardır:  

  • %80’e kadar daha hızlı başlatma/başlatma süresi 
  • Montaj performansı %86’ya kadar daha hızlı 
  • 20 kata kadar daha hızlı çizim performansı 
  • Görünürlük 32 kata kadar daha hızlı değişir 

Ve bu buzdağının sadece görünen kısmı. Gelecekte otomatik çizimler, BOM (Malzeme Listesi) ve daha fazlasını sunulacak. Ayrıca bağlantılı üretim verileri operasyonlarına, sürdürülebilirlik analizlerine ve ortaklık bağlantılarına yatırım yapmaya devam edilecek.

Ne değişiyor?

Füzyon fiyatlandırması ve teklif güncellemeleri:

Autodesk Fusion, verileri kuruluşlar için ön plana ve merkeze koyarak işbirliğini destekler. Müşterilerimizin günlük sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için değer katmaya devam ederken, Autodesk Fusion ve Autodesk Fusion uzantılarının fiyatını da sundukları değerle uyumlu olacak şekilde yeniden dengeliyoruz. Sonuç olarak Fusion’ın fiyatı artıyor ve bazı Fusion uzantılarının fiyatı düşüyor.

Değerli bir Autodesk Fusion müşterisi olduğunuz için teşekkür ederiz. Bağlılığınızı takdir ediyoruz ve birlikte tasarlamanın ve üretmenin sınırlarını zorlayarak süreçlerinizi iyileştirmeye ve işinizi büyütmeye yardımcı olmaya kararlıyız.