Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Autodesk Fusion’da Üretim Çalışma Alanında Gezinmek İçin 3 İpucu

Autodesk Fusion‘daki Üretim çalışma alanında yeni misiniz? Aşağıdaki notlarımız yeni başlayanlar için çok faydalı olacaktır.

1. İpucu: Araç ipuçlarını keşfedin

Fusion CAM çalışma alanında araç ipuçları adı verilen kullanışlı bir özellik bulunur. Araç ipuçları, farenizi bir düğmenin veya komutun üzerine getirdiğinizde görünen küçük açılır mesajlardır. Size anında bilgi ve açıklamalar vererek her düğmenin ne yaptığını anlamanıza yardımcı olurlar. Bu nedenle, Fusion CAM çalışma alanını keşfederken bu araç ipuçlarını göz önünde bulundurun. Gittiğiniz yolu gösteren mini rehberler gibidirler.

İpucu 2: ‘i’ sembolüyle ayrıntılara dalın

Bazen araç ipuçları ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlamayabilir. İşte o zaman ‘i’ sembolü imdada yetişiyor! Bu düğmeyi Fusion’ın CAM çalışma alanındaki her komut kutusunun sol alt kısmında bulacaksınız. Tıkladığınızda, sizi söz konusu komuta ilişkin daha ayrıntılı açıklamaların ve talimatların bulunduğu bir sayfaya götürür. Sanki parmaklarınızın ucunda bir kullanım kılavuzu varmış gibi. Dolayısıyla, eğer takılıp kaldığınızı hissederseniz veya belirli bir özellik hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, daha derine inmek için ‘i’ sembolüne tıklamanız yeterlidir.

3. İpucu: Çevrimiçi kitaplığımızda en yeni post işlemcileri bulun

Kullanılabilir G kodunu Fusion’dan makinenize almanın son adımı, takım yolu operasyonlarınızı doğru son işlemciyle ‘yayınlamak’tır. Bu gönderiler tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır ve düzenli olarak güncellenmekte, birkaç ayda bir yeni makineler eklenmektedir. Uyumluluk ve sorunsuz çalışma sağlamak için, post işlemcilerin en son sürümlerini çevrimiçi kitaplığımızda bulun.

Fusion ile üretime bugün başlayın

Bu basit ipuçlarını elinizin altında tutarak artık Autodesk Fusion‘da CAM’da daha fazla güvenle gezinmeye hazırsınız. Unutmayın, keşfederken hızlı açıklamalar sağlayan araç ipuçları size rehberlik etmek için oradadır. Daha ayrıntılı bilgiye ihtiyacınız varsa ‘i’ sembolü başvuracağınız kaynaktır. G kodunu oluşturma zamanı geldiğinde çevrimiçi kitaplığımızdan doğru post işlemciyi kullandığınızdan emin olun. Çok kısa sürede bir Füzyon uzmanı olma yolunda ilerleyeceksiniz.