Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
e-Ticaret Sitesi Kurmanın Avantajları

e-Ticaret Sitesi Kurmanın Avantajları

Dijital dünyada satış yapmak isteyen ve ürünlerini online ortamda sergilemeyi amaçlayan işletmelerin attıkları ilk adım bir e-Ticaret  sitesi kurmak oluyor. Bu sayede ürünlerini bir mağazanın vitrininde sergiliyor gibi müşterilerine sunuyorlar.

e-Ticaret  sitesi kurmak birçok avantajı beraberinde getirse de sıkı bir çalışma gerektiriyor. Sitenizi açarken dikkat etmeniz gereken pek çok husus ve önemli nokta bulunuyor. Bu noktalara dikkat edip sitenizi açtığınızda ise hedeflediğiniz başarılara anında ulaşabileceksiniz.

Bodrum e-Ticaret pazarlama ve Bodrum e-Ticaret sitesi alanında tecribeli firmalar arasında yer alan Bilgisan Bilgisayar olarak sizlere e-Ticaret  sitesi kurmanın avantajlarından bahsedeceğiz. Dikkat etmeniz gereken noktalar, siteyi açtıktan sonra yapmanız gerekenler ve e-Ticaret  sitesinin sizlere katacaklarını öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

e-Ticaret  Sitesi Kurarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Öncelikle sitenizi kurarken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunuyor. Eğer site kurma, yazılım, grafik tasarım ve içerik üretimi gibi dijital konularda deneyimli değilseniz işin uzmanlarından yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Bizler Bodrum dijital pazarlama şirketi olarak sizlere e-Ticaret sitesi kurmak konusunda yardım edebilir, sitenizi kurarken sizlere danışmanlık verebiliriz.

1.     Sitenizin Kullanıcı Dostu Olmasına Dikkat Edin

e-Ticaret sitesi kurmak aslında sandığınız kadar kolay değildir. Sitenizin kullanıcı dostu olması, satışlarınız ve müşteri memnuniyeti açısından çok önemlidir.

  • Sitenizin tasarımının sade olması,
  • Müşterinin girince istediğini anında bulabilmesi,
  • Sitenin göz yormaması,
  • İyi bir şekilde kategorize edilmiş olması,
  • Hızlı açılabilmesi,
  • Siber saldırılara karşı güvenlikli olması,

Gibi pek çok etken e-Ticaret sitenizin ziyaretçi sayısını etkileyecektir. Bu durumda mutlaka bir uzmanla çalışmanız ve sitenizin eksiklerini tespit etmeniz, müşteri sayınızı arttırmanızı sağlayacak en büyük etkenlerden bir tanesidir.

2.     Sitenizin İçerik ve Tasarımına Özen Gösterin

Sitenizin tasarımı en az kullanıcı deneyimi kadar önemlidir. Fotoğraf kalitesi, göze hoş gelen başlıklar, kendi sitenize özgü içerikler size ekstra prestij kazandıracaktır. Müşterilerinizin gözünde ne kadar özgün ve yaratıcı olursanız o kadar akılda kalacağınız için tasarım ve içerik konusunun üstüne düşmeniz gerekiyor.

Logo tasarımınızı profesyonel grafik tasarımcılarla yapmalı, sitenizin temasını özenle seçmelisiniz. Müşterileriniz sitenize girdiğinde sizin sitenizde olduğunu anında fark etmeliler. Ayrıca göz yormayan renkler, sadelik ve şeffaf içerik e-Ticaret sitenizi fazlasıyla canlandıracaktır.

3.     Pazaryeri ve Sosyal Medya Entegrasyonlarını Es Geçmeyin

Tabi ki bir e-Ticaret sitesi kurmak, bilinen pazaryerlerinde var olmayacağınız anlamına gelmiyor. Uzmanlarla çalışarak sitenizin pazaryeri entegrasyonunu yaptırmalı ve bu büyük sitelerde mutlaka yer almalısınız. Çünkü bu büyük şirketlerin arasında sadece kendi sitenizde satış yaparak müşteri kazanmanız oldukça zordur.

Bu yüzden e-Ticaret sitenizi hem pazaryerlerine hem de sosyal medya hesaplarınıza entegre etmelisiniz. Özellikle Instagram gibi sosyal mecralarda yapacağınız satışları sitenize yönlendirirseniz buradan da büyük bir müşteri kitlesi kazanabilirsiniz.

Sitenizi Kurduktan Sonra Yapmanız Gerekenler

Dediğimiz adımlara dikkat ederek sitenizi açtınız ve satışlarınıza başladınız. Ama yapmanız gerekenler bununla sınırlı değil tabii ki. e-Ticaret sitesi açmak ve yönetmek oldukça zor ve emek isteyen bir iş olduğu için yapacaklarınızın sonu maalesef gelmeyecektir. Fakat üzülmeyin her yaptığınız hamle sizlere ekstra müşteri memnuniyeti olarak geri dönecek!

e-Ticaret sitenizi açtıktan sonra mutlaka stok miktarlarına dikkat etmeli ve sipariş takiplerinizi iyi yapmalısınız. Sitenizi güncel tutarak kampanyalar düzenlemeli, dönemlere göre çeşitli indirimler yapmalısınız. Bunun yanında reklamlarla da sitenize müşterileri çekebilirsiniz.

e-Ticaret sitesi açmak fiziksel bir mağaza açmak kadar meşakkatlidir.

Kiminle çalışacağınızdan, tasarımların nasıl olacağına, siteye koyulması mecburi sözleşmelerden, kurumsal kimliğe kadar derya deniz bir yoldur e-Ticaret.. Sizler de Bodrum e-Ticaret  sitesi alanında uzman olan Bilgisan Bilgisayar desteğiyle bir e-Ticaret  sitesi kurmak ve yönetmek istiyorsanız hemen bizlere ulaşın. Satışlarınızı arttıracağımızdan ve dijital dünyaya en hızlı şekilde giriş yapmanızı sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz!