Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Web Sitesi Yapım Aşamaları Nelerdir?

Web Sitesi Yapım Aşamaları Nelerdir?

Web sitesi, dijital dünyada hedefinize ulaşabilmek için sahip olmanız gereken bir dükkan veya iş yeri gibidir. Kendinize güzel bir ofis tasarladığınızda, müşterileriniz ofisinizi veya dükkanınızı beğenecek, kendilerini o ortamda rahat hissedeceklerdir.

Hal böyle olunca tüm işletmeler, kişisel bloggerlar, profesyonel şirketler ve hatta devlet kurumları bile güzel bir web siteye ihtiyaç duyuyor. Detaylı ve kapsamlı bir web sitesi oluşturmak ise büyük uğraşlar ve emekler gerektiriyor. Tabii ki bu alana bütçe ve kaynak ayırmak istemeyen işletmeler de web sitelerini kendileri hazırlamak ve düzenlemek istiyorlar.

Bu konuda eğer yazılım ve kodlama alanında eğer sınırlı bilginiz varsa tek başınıza site kurmanızı tavsiye etmiyoruz. Bizler Bodrum web tasarım firmaları olarak sizlere en iyi şekilde yardım ediyor, sitenizi en doğru şekilde danışmanlık veriyoruz. Bu yazımızda da web sitenizi hazırlarken hangi aşamalara dikkat ettiğimizi sizlere anlatmak istedik. İsterseniz gelin Bodrum web tasarım sürecinde takip ettiğimiz adımlara detaylıca bir göz atalım.

1.    Host ve Domain Alımı

Kendi işinizle ve sektörünüzle alakalı bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız öncelikle bir Host hizmeti ve kendinize ait bir Domain almalısınız. Host ve domain terimlerini basitçe anlatmak gerekirse host, web sitenizin sürekli açık olmasını ve birisi sitenizin URL’sine giriş yapınca dosyaların tarayıcıya gönderilmesini sağlayan hizmete denir. Bir web sitesi gerçek bir bilgisayar üzerinde sürekli olarak açık kalmalıdır ki o site 7/24 erişilebilir olsun. Bunu da host hizmeti veren şirketlerden satın alabilirsiniz.

Domain ise sitenizin URL’sinde yazan addır. Her web sitesi, rakamlardan oluşan bir IP adresine sahiptir. Domainler ise bu akıl karıştırıcı IP adreslerinin harflere ve kelimelere dökülmüş halidir. URL’lerde yer alan “www.belirlediginizdomain.com” öbeğinin tamamı domaini oluşturur. Domain seçerken hem sizi tamamen yansıtan hem de akılda kalan bir şey seçmeye özen göstermelisiniz.

2.    Web Sitesi Kurulması

Bu bölümde, eğer yazılım bilginiz sınırlıysa hazır web siteleri ve temalar kullanabileceğiniz çözümleri deneyebilirsiniz. Örneğin WordPress sitesinden yardım alarak sitenizi inşa edebilir, temaları yükleyebilir, istediğiniz modülleri kolayca kurgulayabilirsiniz. Web sitenizi kurarken tüm ayrıntıları kafanızda kurmaya ve iyi bir plan yapmaya özen gösterin. İlerleyen aşamalarda bir sorunla karşılaşmamak için web sitenizi iyi bir şekilde kurmanız oldukça önemlidir.

Sizler de web site kurulumu konusunda profesyonel bir yardım almak istiyorsanız Bodrum web tasarım firmaları arasında yer alan Bilgisan Bilgisayar’a başvurabilirsiniz. Sektördeki tecrübelerimiz, uzman yazılımcılarımız ve web tasarımcılarımızla her aşamada sizlerin yanında oluyoruz.

3.    İçerik ve Tasarım Ekleme

İnternetteki ofisinizin inşaatını tamamladıktan sonra içerisini süslemeniz ve albenili hale getirmeniz gerekiyor. Nasıl gerçek hayatta iş yerlerini satışa uygun, çekici ve iyi dekore edilmiş hale getiriyorsak web sitelerimize de aynı işlemleri yapmalıyız.

Öncelikle marka renklerinizi belirleyip buna uygun bir tasarım yapmanız gerekiyor. Ardından optimize edilmiş içeriklerle web sitenizin içerisini tamamen doldurmalısınız. Burada içerik yazarlarından ve SEO uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Görsellerinizi de belirledikten sonra sitenizi yayın hayatına sokabilirsiniz. Fakat sitenizi mutlaka SEO kurallarına göre tasarladığınızdan emin olun aksi takdirde Google’da çok düşük sıralarda yer alacak ve ziyaretçi kazanamayacaksınız.

Sizler de güvenli, hızlı, iyi tasarlanmış, amacınıza uygun, optimize edilmiş ve kaliteli içeriklerle donatılmış bir web sitesi istiyorsanız, Bodrum web tasarım firmalarına başvurabilirsiniz. Bizler Bilgisan Bilgisayar olarak gerek e-ticaret, gerek blog, gerekse kurumsal web sitesi tasarımlarında uzman bir kadroya sahibiz. Hemen bize ulaşarak bizlerden yardım alabilir, hayalinizdeki web sitesine anında kavuşabilirsiniz.