Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Fusion 360 Nedir? Entegre CAD, CAM, CAE ve PCB Yazılımı

Fusion 360 Nedir

Günümüzde, inşa edilecek her bina, yapılacak her cisim ve planlanan dekorasyonlar bilgisayar ortamı üzerinden geliştirilmeye başlandı. Bilgisayarların, programların ve hatta 3 boyutlu yazıcıların hayatımıza girmesiyle birlikte artık CAM, CAD ve modelleme işleri çok daha ileri bir boyuta taşındı diyebiliriz.

İşte Fusion 360 da tüm bu özellikleri bünyesinde bulunduran, birçok işlevi yerine getirebileceğiniz, kapsamlı bir modelleme programı. Hem Windows hem de Mac işletim sistemlerine çalışan bu program ile basit bir kitap ayracından, önemli araç parçalarına kadar her şeyi üretebilirsiniz.

Sadece üretim alanında değil, tasarım alanında da bizlere önemli yardımları dokunan Fusion 360’ın pek çok çizim ve tasarım modu bulunuyor. Bunun haricinde tasarımlarınızı kontrol edebileceğiniz ve gerçek hayattaki işlevlerini ölçebileceğiniz özel bölümleri de mevcut. İsterseniz Fusion 360’ın özelliklerine biraz daha yakından bakarak programı biraz tanımaya başlayalım.

1.    Model

Tabii ki de bu programın en can alıcı kısmı modelleme kısmından oluşuyor. Dilediğiniz tüm materyalleri modelleyip düzenleyebileceğiniz, geometrik şekillerle harikalar yaratabileceğiniz bir alan olan modeling bölümünü gerçekten çok seveceksiniz. Kullanıcı dostu tasarımının yanı sıra kolay bir ara yüze sahip olması da Fusion 360’ı diğer modelleme programlarından ayıran bir diğer özellik. Bilgisan Bilgisayar olarak bizler kesinlikle bu programa bir göz atmanızı ve günlük hayatınızda kullanmanızı öneriyoruz.

2.    Patch

Bir modelleme programı düşünüyorsak, bu programda mutlaka bir düzeltme ve kontrol bölümünün olması gerekiyor öyle değil mi? Fusion 360 da yer alan Patch bölümü ile artık tasarımlarınızın gerçek hayatta çok daha kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Yüzeylerinizi gerçekçi bir şekilde ayarlayabilir, tasarımınızın üzerinde son düzenlemelerinizi yaparak mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz.

3.    Animation

Özenle hazırladığınız ve son aşamasına kadar geldiğiniz tasarımları görsel bir şölenle sunumunuza eklemek gayet hoş bir özellik olurdu. İşte Fusion 360 sizlere bunu sağlayan animation bölümünü programına ekliyor. Birbirinden farklı animasyonlar, tasarımınızı ön plana çıkartacak özellikler ve çok daha fazlasını Fusion 360’ın geniş dünyasında bulabilirsiniz.

4.    Render

Bir tasarımın gerçek hayatta nasıl göründüğünü bilemezsek tam olarak mükemmelliğinden emin olamayız. Tasarımınızı noktaladınız ve nasıl göründüğünü merak ediyorsunuz. Fusion 360’ın minimum sistem gereksinimi isteyen gelişmiş render motoru sayesinde artık işlemleriniz çok daha kolay bir hal alacak. Hem sizi hem de bilgisayarınızı yormayan, ultra gerçekçilikte renderlar istiyorsanız, bu programı kesinlikle indirmelisiniz.

5.    Simulation

Bilgisan Bilgisayar olarak şunu rahatça söyleyebiliriz ki bu programlarda yapılan tasarımlar hayatın kendisine direkt olarak etki ediyor. Bu yüzden tüm testlerinin eksiksiz bir biçimde yapılması çok önemli. Fusion 360’ın imulation modu ile sizler de tasarımlarınızın gerçek hayattaki fizik yasalarına göre nasıl bir yapıya sahip olduğunu görebilir, dayanıklılığını ölçebilirsiniz.

Bu modlar dışında, teknik resim, saç metal ve tabii ki CAM gibi özel modları da Fusion 360 programının içinde bulabilirsiniz. Sunumunuzda kolayca teknik resimler oluşturup sergileyebilir ve müşterilerinizi etkileyebilirsiniz. Bunun yanında CAM özelliği sayesinde modelinizi kolaylıkla 3 boyutlu yazıcılardan çıkartabilir ve gerçek hayata dökebilirsiniz.

Bizler Fusion 360’ı Bilgisan Bilgisayar olarak kesinlikle herkese öneriyoruz. Gerek mühendislerin gerekse öğrencilerin oldukça işine yarayacak bu program, ufkunuzu açacak ve çok daha kusursuz tasarımlar üretmenizi sağlayacak. Ayrıca sahip olduğu sistem gereksinimleri ve kullanım kolaylığı da pek çok yerde bu programı kullanabilmenize olanak tanıyacak. Sizler de Bilgisan Bilgisayar’a gelerek veya internet sitesi üzerinden bu programı edinebilir, bu özellikleri doyasıya kullanmaya başlayabilirsiniz.