Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Fusion 360 Sistem Gereksinimleri

Fusion 360 Sistem Gereksinimleri

Bilgisayarda, modelleme programlarını çalıştırmak ve onlarla karmaşık modellemeler yapmak bazen oldukça güçlü bir donanım isteyebiliyor. Özellikle daha karmaşık ve ileri düzeyde yapılan modellemeler için bu adeta bir şart haline geldi. Üst seviye modelleme programlarından birisi olan ve pek çok kişinin kullandığı Fusion 360’ın sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu yazımızı çok beğeneceksiniz.

Her türlü işlemin kolayca yapılabildiği ve öğrencilerin çok sevdiği Autodesk Fusion 360 programı, kusursuz tasarımlar oluşturmak için bire bir. Peki bu harika özelliklere sahip olan Fusion 360’ı bilgisayarınızda rahatça kullanabilir misiniz? Bilgisan Bilgisayar ekibinin sizin için hazırladığı sistem gereksinimleri içeriği ile bunu kolayca öğrenebilirsiniz. Haydi gelin şimdi tablomuza geçelim.

Fusion 360 Programı için Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Fusion 360 programı hem Mac hem de Windows işletim sistemlerinde çalıştırılabiliyor. macOS 10.14 sürümünden başlayarak yeni sürümlerin hepsinde bu programı kullanabilirsiniz. Windows 8.1, Windows 10 ve Windows 11’de de bu programı kolayca açabilirsiniz. Fakat her güncelleme ile işletim sistemi gereklilikleri değiştiği için yeni gelişmeleri takip etmenizde fayda var.

CPU: Bilgisayarınızın ana güç kaynağı olarak CPU’yu kullanan Fusion 360, sadece 64-bit işlemcileri destekliyor. AMD veya İntel Core markalarına ait en az 1,7 GHz işlemci hızına sahip olan modelleri kolayca kullanabilirsiniz. Ayrıca işlemcinizde minimum 4 çekirdek olması gerektiğini de unutmayın.

RAM: Autodesk Fusion 360’ı başarılı bir şekilde çalıştırmak için minimum 4 GB RAM desteğine sahip olmalısınız. Eğer daha karmaşık işlemler yapmak istiyorsanız, 6 GB ve daha üstünde RAM modelleri işinizi daha fazla kolaylaştıracaktır.

Grafik Kartı: Dünyada en çok kullanılan grafik kartı olan DirectX, Fusion 360’ı başarılı bir şekilde çalıştırıyor. DirectX 10.1 veya üstündeki tüm grafik kartları ile bu programı çalıştırabilirsiniz. Ayrıca program, en az 1 GB VRAM GPU desteği veya 6 GB tümleşik grafik RAM desteği istiyor.

Hafıza: Fusion 360’ı tüm özellikleri ile kullanmaya başlamak için bilgisayarınızda bir miktar depolama alanı bulunması gerekiyor. En az 3 GB serbest depolama ile başarılı bir şekilde bu programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet Hızı: Daha hızlı modellemeler ve daha keskin tasarımlar için en az 2,5 Mbps download ve 500 Kbps upload hızınızın olması gerekiyor.

Bu özelliklere sahip bir bilgisayar ile Autodesk Fusion 360 programını başarı ile kullanabilirsiniz. Eğer daha fazla teknik desteğe ihtiyacınız varsa Bilgisan Bilgisayar’a ulaşabilir ve hemen işlerinize koyulabilirsiniz.

İleri Düzeyde Modelleme için Önerilen Sistem Gereksinimleri

Tüm bu özelliklere ek ileri seviyede daha özel modellemeler yapmak istiyorsanız ekstra sistem gereksinimlerine sahip olmanız gerekiyor. Haydi gelin bu gereksinimlere de bir göz atmaya başlayalım:

CPU: Normaldekinden farklı olarak daha karmaşık işler için en az 3 GHz sistem gereksinimine sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca işletim sisteminizde minimum 6 çekirdek olması sizlere avantaj sağlayacaktır.

Hafıza: 8 GB RAM veya daha üstündeki RAM sayısı sizlere pek çok işlemi aynı anda yapma özgürlüğü verecektir.

Grafik: VRAM değerinizin 4 GB ve daha üstte olması ayrıca yeni nesil DirectX (Versiyon 11 ve sürümleri) kullanmanız oldukça ileri düzey tasarımlara imza atmanızı sağlayacaktır.

Sizler de Fusion 360 programı ile ilgileniyor ve bu programı çalıştıracak bir bilgisayar arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bilgisan Bilgisayar olarak sizlere elimizden geldiğince yardım edeceğimizden, hayallerinize ulaşmanız için en uygun seçeneği belirleyeceğimizden ve her daim yanınızda olacağımızdan emin olabilirsiniz.