Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Google Ads Reklam Modelleri İncelemesi

Google Reklam Modelleri

Dijital pazarlamada reklam deyince çoğumuzun aklına ilk önce Google Ads geliyor. Uzun yıllardır Google’ın gelirlerinin büyük bir kısmını oluşturan bu devasa ağ, dünyanın dört bir yanından birçok işletmeye hizmet vermektedir.

Tabii ki Google Ads bu kadar büyük bir ağ olduğu için internetin her yerinde ve tüm biçimlerde reklamlara izin veriyor. Sizler de istediğiniz ve size uygun olan reklam modelini seçerek dünyanın en büyük reklam platformunda kendinize yer bulabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Bodrum Google dijital pazarlama olarak Google Ads’in reklam modellerini tanıtmak istedik. Sizler de Bodrum internet reklamları konusunda yardım almak istiyorsanız hemen bizlere ulaşabilirsiniz. İsterseniz reklam modellerini tanıtmaya hemen başlayalım.

Arama Ağı Reklam Modeli

Google bir arama motoru olduğundan, en çok kullanılan reklam modellerinden birisi de arama ağı modeli oluyor. Arama ağı reklam modelinde, verdiğiniz reklamlar, Google’da arama yapan potansiyel müşterilerin karşısına çıkmaktadır. Sizler de Google araması yaptığınızda, baştaki ve sondaki birkaç sonucun reklam olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Arama ağı reklamlarında yer almak istiyorsanız, vereceğiniz reklamlar ile ilgili anahtar kelimeler belirlemeniz gerekiyor. Böylece birisi anahtar kelimelerinizle benzer aramalar yaptığında onun karşısına reklam olarak çıkabilirsiniz. Bu yüzden reklam verirken anahtar kelime araştırmanızı iyi yapmalısınız.

Sizler de en iyi şekilde araştırılmış anahtar kelimelerle verimliliği yüksek bir arama ağı reklamı kampanyası istiyorsanız Bodrum web reklamı yapan şirketimizden yardım alabilirsiniz. Bodrum Google dijital pazarlama deyince akla gelen ilk isimlerden olan Bilgisan Bilgisayar daima sizin yanınızda.

Görüntülü Reklam Ağı Modeli

Görüntülü reklam ağı, Google Ads’te en çok kullanılan yöntemlerden bir diğeridir. Görüntülü reklam ağı, neredeyse bütün internet kullanıcılarına ulaştığı için oldukça değerli bir platformdur. Bu reklam ağında, belirlediğiniz metin, görsel veya video reklamları Google anlaşmalı sitelerde görüntüleyebiliyorsunuz.

Bu reklam modelini eşsiz kılan bir diğer özellik ise hedeflemenin çeşitliliği ve dönüşüm oranının yüksek olmasıdır. Konum hedefleme, içeriğe dayalı hedefleme ve konu hedefleme türleriyle hedef kitlenizi isabetli bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Görüntülü reklam modelinde hedeflemelerin doğru yapılması kadar görsel tasarım ve mesaj içerikleri de çok önemlidir. Reklamı doğru kullanıcıya gösterdikten sonra o kullanıcının reklamı tıklayıp sitenize yönlenmesi gereklidir. Bu noktada etkili reklam tasarımları ve çarpıcı, tıklamaya yönlendirici mesajlar Google reklam görüntülü reklam dönüşümlerinizi arttırır.

Tabii ki görüntülü reklam ağı modelinde, profesyonel bir yardım alırsanız çok daha yüksek reklam dönüşümlerine sahip olabilirsiniz. Bodrum Google pazarlama konusunda sizler de en iyi yardımı alabilmek ve reklamlarınızın dönüşüm oranlarını arttırmak için bizlere gönül rahatlığıyla ulaşabilirsiniz.

Alışveriş Reklam Modeli

Çoğumuz, aramalar yaptığımızda ve sitede gezerken daha önceden yaptığımız aramalarda yer alan veya direkt olarak göz attığımız ürünler görürüz. İşte bu gördüklerimiz aslında Alışveriş reklam modelinin bir örneğidir. Alışveriş reklamları basitçe karşımıza çıkan bir ürün fotoğrafı ve bir fiyat etiketi veya indirim etiketinden oluşmaktadır.

Kullanıcılar daha önce baktıkları ve ilgilendikleri ürünü cazip fiyatlarla görünce reklamlara tıklama oranları artıyor. Hatta öyle ki diğer reklam ağlarına göre alışveriş reklam modeli neredeyse 3 ila 4 katına kadar daha fazla dönüşüm sunuyor.

Fakat bu platformu kullanmak için öncelikle bir e-ticaret sitesine veya online mağazaya sahip olmalısınız. Ayrıca etkili reklamlar için kesinlikle bir uzmandan yardım almalısınız. Bodrum Google dijital pazarlama uzmanı Bilgisan Bilgisayar sayesinde sizler de harika alışveriş reklamları verebilirsiniz.

Video Reklam Modeli

Video reklam modeli, Google’ın Youtube ile iş ortaklığı yaparak yürüttüğü bir projedir. Google’dan sonra en büyük arama motoru olma özelliği taşıyan Youtube devasa izlenme oranlarına sahiptir. Her gün 4 milyardan fazla videonun oynatıldığı Youtube, her geçen gün büyümeye ve kitlesini arttırmaya devam etmektedir.

Bir video izlediğinizde, video başlamadan ve video ortasında karşınıza reklamlar çıkmaktadır. İşte bu reklamlar Google Ads’in video reklam modeline dahildir. Aynı zamanda Youtube aramalarında ve Youtube ana sayfasında çıkan reklamlar da bu ağa dahildir.

Kısaca özetlemek gerekirse video reklam modeli, televizyon reklamlarının daha yüksek dönüşümlüsü ve daha gelişmişidir. Eğer sizler de harika bir video reklam kampanyası istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Bodrum Google pazarlama şirketimize gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz. Her türlü Google Ads reklam modelinde siz değerli müşterilerimizin yanında olacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. 

Google Ads, hizmetinizin veya markanızın hedef kitle ile buluşması için en doğru adrestir. Yukarıdaki reklam modelleri dışında uygulanabilecek en efektif reklam modeli “yeniden pazarlama” reklam modelidir. Yeniden pazarlama reklam modeli ile daha önce web sitenizi ziyaret etmiş kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Bu konu detaylı olarak ayrı bir içerik yazısında paylaşılacaktır.