Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Google ile Reklam Vermenin En Önemli 3 Yararı

Google’a Reklam Vermenin En Önemli 3 Yararı

Dijital dünyada yer alan ve alanında yükselmek isteyen tüm kişilerin ve işletmelerin, mutlaka reklamlara başvurması gerekiyor. Çünkü reklam ve tanıtım olmadan kişilerin internet aleminde yükselmesi oldukça zor ve düşük bir ihtimaldir. Konu internet olunca da karşımıza birçok reklam türü ve kampanyası çıkıyor.

Ama reklam türleri arasında en çok kullanıcıya erişimi olanı ve en çok tercih edileni de kuşkusuz Google reklamlarıdır. Google reklamlarını Google Ads platformu üzerinden yayınlayarak, Google partner sitelerinde reklamlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Video, metin veya görüntülü reklam gibi birçok seçenekten bir tanesini seçebilir, istediğiniz reklamları gönül rahatlığıyla yayımlayabilirsiniz.

Bizler, Bilgisan Bilgisayar olarak Bodrum reklam şirketleri arasında internet reklamcılığına en çok önem veren işletmelerden birisiyiz. Bizlere başvurduğunuz takdirde, istediğiniz reklamları, doğru hedef kitlelerle buluşturarak organik takipçilerinizi arttırıyor, büyümenize yardımcı oluyoruz. Bugün de sizlere neden Bodrum Google reklamını tercih etmelisiniz, neden Google’a reklam vermelisiniz bu soruların cevabını vereceğiz. İsterseniz yazımıza Google reklamlarının ilk avantajıyla bir giriş yapalım.

1.    Milyonlarca Kullanıcıya Erişim

Sizler, Bodrum reklam şirketleriyle anlaşma yapıp ufak çaplı bir reklam projesi tasarlarsanız ve çeşitli billboardlarda boy göstermeye başlarsanız sadece belirli sayıda insana hitap edebilirsiniz. Eğer televizyon gibi büyük mecralarda yayım yapacaksanız da bu işe kayda değer miktarda bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Google Ads kullanarak reklam verdiğinizde ise milyonlarca kullanıcıya erişme şansını oldukça düşük ücretlerle kazanabiliyorsunuz. Google reklamlarına başvurduğunuzda, Google reklam ağında bulunan yüz binlerce sitede reklamlarınız gösterilmeye başlıyor. Youtube, Google arama sonuçları ve Gmail gibi milyarlarca kullanıcısı olan sitelerde sizin reklamlarınız boy gösteriyor. 

Google geniş ağı ve profesyonel reklam hizmeti sayesinde, büyük küçük tüm işletmelere büyüme fırsatı veriyor. Sizler de bu avantajlı ağı kullanarak milyonlarca kullanıcıya erişebilir ve sektörünüzde önde gelen isimlerden olabilirsiniz. Bodrum Google reklamı konusunda yardım almak istiyorsanız, Bodrum reklam şirketlerinden birisi olan Bilgisan Bilgisayar’dan yardım alabilirsiniz.

2.    Sonuç Garantili Reklamlar

Google reklamları, dünyadaki tüm işletmeleri hedeflediği için ödeme sisteminde değişik bir yol izliyor. PPC (Pay Per Click – Tıklama Başına Maliyet) dediğimiz yöntemle ödeme alan Google reklamları, dönüşüm almadığınız hiçbir görüntülemeden ücret talep etmiyor.

Basitçe açıklamak gerekirse, sizin reklamınız internet sitelerde gösterildiğinde faturanıza hiçbir ücret yansımıyor. Ancak ne zaman bir kullanıcı sizin reklamınıza tıklayarak sitenize veya yönlendirdiğiniz uygulamaya erişirse, o zaman ücretlendirme alıyorsunuz. Oysaki diğer reklam mecraları ile yaptığınız reel reklam anlaşmalarında ücreti peşin ödemek zorundasınız.

Bu uygulama hem yeni ve küçük işletmelerin önünü açıyor hem de büyük işletmelerin fazla harcama yapmasının önüne geçiyor. Sadece sitenize tıklayan ve sizin mağazanızın potansiyel müşterisi olan kişilere ödeme yaptığınız için Google reklamları yüksek başarıyla sonuçlanıyor. Sizler de reklam bütçesini planlamak için yardım almak istiyorsanız, Bilgisan Bilgisayar Bodrum Dijital Ajans ile iş birliği yapabilir ve başarılı reklamlara imza atabilirsiniz. Diğer Bodrum reklam şirketleri ile yakalayamadığınız başarıları Bilgisan ile yakalayabilirsiniz.

3.    Kontrol Edilebilir ve Yönetilebilir Reklamlar

Google Ads platformunun içinde bulunan birçok araç sayesinde, reklamlarınızı görüntüleyen kişilerin pek çok özelliğine erişebiliyor ve bu sayede detaylı bir hedef kitle analizi yapabiliyorsunuz. Reklamınıza hangi bölgeden, saat kaçta, hangi siteden tıklandığına bakabiliyor, insanların hangi ürüne göz attığını, hangisini sepete eklediğini veya hangisini almadan sitenizden ayrıldığını görebiliyorsunuz.

Bu bilgiler ışığında sitenizde ve reklamlarınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin, reklamlarınızı sadece sizinle ilgilenen yaş grubu aralığına çekebilir ve bu sayede daha yüksek dönüşüm oranı yakalayabilirsiniz.

Sizler de daha ayrıntılı bir hedef kitle analizi ve daha iyi bir reklam kampanyası istiyorsanız, Bodrum dijital ajanslarından, Bilgisan Bilgisayar’a hemen başvurabilirsiniz. Deneyimli kadromuz, uzman ekibimiz ve ilkelerimizle sizin yanınızda oluyor, Bodrum reklam şirketleri arasında en iyi olduğumuzu sizlere göstermeye çalışıyoruz.