Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Fusion 360 Ürün Güncellemesi – Yenilikler

Fusion 360 Ürün Güncellemesi – Yenilikler

Fusion Team’de Yeni Bileşen Görünümü  

Aralık 2021’de, Fusion Team kullananlarınız için Bileşen Görünümü önizlemesinin denemeye hazır olduğundan bahsetmiştik . İşlevselliğin önizlemeden geçerli olduğunu ve artık tüm Fusion Team kullanıcıları tarafından kullanılabildiğini söylemekten heyecan duyuyoruz.

Dahili bileşenlerden oluştuğu için herhangi bir parçayı “Kullanmadığını” bulmak için Fusion Team’deki bir montaja hiç baktınız mı? Tüm dosyayı açmak zorunda kalmadan dahili bileşenlerini görmek için bir montajın içine bakabilmeyi hiç istediniz mi ? Bu size tanıdık geliyorsa, Fusion 360 tuvali dışında tasarım verilerinizle ilgili ayrıntılı bilgileri size göstermek için oluşturulan bir görünüm olan Bileşen Görünümü’nü kontrol ettiğinizden emin olun. 

Bir montaj oluşturmak için harici parçalara başvurmak yerine Fusion 360, kullanıcıları tüm bileşenleri tek bir dosyada modellemeye teşvik eder. Bir montaj içinde oluşturulan bir bileşene  dahili bileşen denir . Dahili bileşenlerin yapımı hızlı ve kolay olsa da, bunlara üst montaj dosyalarının dışından erişilemez. Tarihsel olarak, Bileşen Görünümü’ne kadar Fusion 360’ta ana derleme dosyasının tamamını açmadan dahili bileşenlere, montaj yapısına ve meta verilere erişmenin bir yolu yoktu! 

Bileşen Görünümü Nedir ve Neden Kullanmalıyım? 

Bileşen Görünümü, neye baktığınızı anlamanız için bir montajın hiyerarşisini gösteren, tüm alt montajlar ve parçalarla tamamlanmış, hiyerarşik düzende iç içe yerleştirilmiş, buna karşılık gelen küçük resim görüntüsünü gösteren tablo görünümüdür. Bileşen Görünümü, her bileşenin meta verilerini tabloda sütunlar olarak listeler. Parça numarası ve malzeme adı gibi özellik değerlerini bir kerede görebilirsiniz. Uzantıyı Yönet’e sahipseniz, Bileşen Görünümü ayrıca her bir bileşenin Yönet özelliklerini gösterir . Öğe Numaralarını, Yaşam Döngüsü, Durum ve her bileşenin Yönet “Öğeye Genel Bakış" ve değişiklik siparişlerine ilişkin köprüleri görebilirsiniz. 

Bileşen Görünümü, Fusion Team’dedir ve Fusion360 F3D montaj dosyaları için kullanılabilir. Bir montajın Bileşen Görünümünü açmak için, Fusion Team’de (veya Uzantıyı Yönet Ana sekmesinde) bir Fusion montajı seçin ve Genel Bakış’ı açmak için üzerine tıklayın. “Genel Bakış" sekmesinin yanında bir “Bileşenler" sekmesi görmelisiniz. Bileşen Görünümünü açmak için bu sekmeye tıklayın! 

Bileşen Görünümü hakkında daha fazla bilgi edinmek ve nasıl başlayacağınıza ilişkin ayrıntılı talimatlar için yardım belgelerini ziyaret edin.