Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Mobil Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

Mobil Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

Mobil pazarlama, dijital sektörün gelişmesinin ilk zamanlarında göz ardı edilse de aslında dijital pazarlamanın en önemli kısmını oluşturur. We Are Social ve Hootsuite’in birlikte yayımladığı 2020 Sosyal Medya ve Mobil Kullanım İstatistikleri raporuna göre 5.19 milyar mobil kullanıcısı, dünya nüfusunun %67’sini oluşturmaktadır. Dünyadaki günlük internet kullanımının büyük bir bölümü mobil cihazlar üzerinden yapılıyor. Herkesin her yerde kolayca internete ulaşmasına olanak veren akıllı cihazlar aslında yeni nesil pazarlamanın da kapılarını aralıyor diyebiliriz.

Bodrum dijital pazarlama firmaları arasında önde gelen ekibimizle birlikte hazırladığımız bu yazıda sizlere mobil pazarlamanın sizlere getireceği avantajlardan bahsedeceğiz. Sizler de Bodrum mobil pazarlama hakkında bizlerden destek alabilirsiniz. Mobil cihazların, dünyadaki pazarlama anlayışını nasıl kökten değiştirdiğine bir göz atalım.

Dünyayı Değiştiren Mobil Devrim

Akıllı cep telefonları ve tabletler hayatımızda uzun bir süredir var olsa da bir on beş yıl geriye gittiğimizde dünyada bu tür cihazlardan eser yoktu. Bu dönemlerde halk arasındaki tabiriyle tuşlu telefonlar kullanılıyordu. İşte 2005 yılında ünlü giyim firması Nike ve Amerikan otomobil firması Pontiac’ın bu telefonlarla SMS pazarlaması yapmasıyla ticaret sektörünün yönü birden değişti diyebiliriz.

Dünyadaki ilk mobil pazarlama örneği olan bu uygulama günümüzde yerini yüzlerce farklı pazarlama tekniğine bıraktı. İnsanların günün belirli bir kısmını cep telefonlarında geçirmeleri, mesajların ve bildirimlerin telefonda anında okunmaları, sosyal medya platformlarının ortaya çıkıp kitleleri etki altına alması mobil pazarlamanın bu kadar önemli olmasına sebep oldu. Sizler de hayatımızı değiştiren bu mobil devrime ayak uydurmak için Bodrum mobil pazarlama kampanyalarıyla marka değerinizi yükseltebilirsiniz. Şimdi gelin mobil pazarlamanın avantajlarından bahsedelim.

1.    Mobil Pazarlamanın Dönüşüm Oranı Yüksektir

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi telefona gelen e-postalar, mesajlar ve bildirimler kullanıcıların yüzde doksanı tarafından dakikalar içerisinde görülmüş oluyor. Eğer sizler de bir SMS kampanyası düzenler, e-posta pazarlaması yapar veya mobil uygulamanızdan bildirim gönderirseniz müşterilerinizin aklında yer edebilirsiniz.

2.    Mobil Pazarlamanın Hedef Kitlesi Geniştir

Mobil pazarlama ile farklı ürünler satıyor olsanız dahi mutlaka kendinize bir hedef kitle bulabilirsiniz. Bugün yediden yetmişe birçok kişide akıllı telefon veya akıllı tablet bulunduğundan doğru taktiklerle istediğiniz kitleye rahatça ulaşabilirsiniz. Örneğin oyuncak satan bir mağazaysanız, mobil oyunların arasına Google reklamları vererek çocukların ilgisini çekebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Diğer bir örnek olarak firmanız sporla ilgili ürünler satıyorsa, kalori sayacı uygulamalarına görüntülü reklamlar verebilirsiniz. Firmamızın Bodrum mobil pazarlama reklam çalışmaları ile sizler de kolayca bu tür başarılı kampanyalar verebilirsiniz.

3.    Mobil Pazarlama Birçok Kanala Sahiptir

Mobil pazarlama çalışmaları, birkaç kanaldan değil pek çok mecradan yürütülebilmektedir. Sizler bu mecralarda aktif olarak ve birden fazla farklı kampanya yürüterek sektörünüzde güçlü bir işletme haline gelebilirsiniz. Örneğin, sizin mağazanızdan alışveriş yapan kişilerden aldığınız telefon numaralarına kampanya mesajları göndermek bilindik bir pazarlama uygulamasıdır. Fakat sizlerden ajanda sipariş eden birisine, fosforlu kalemlerinizdeki indirim haberini e-posta atmak daha gelişmiş bir uygulamadır. Sizler de hedef kitlenizi takip edip uygulamalar yayınlayabilir, sosyal medya reklamları verebilir, uygulamalarda tanıtım yayınlayabilir, SMS ve e-posta pazarlama yapabilirsiniz.

4.    Mobil Pazarlama Bütçe Dostudur

Geleneksel pazarlama yöntemlerine göre mobil pazarlama, oldukça bütçe dostudur. Büyük küçük tüm işletmelerin uyguladığı bu yöntem, işletmenizi büyütmeniz için oldukça faydalı olacaktır. Google Ads reklamları PPC (Pay Per Click ) yöntemine sahip olduğu için, SMS ve E-posta pazarlama herhangi bir bütçe talep etmediği için ve sosyal medya reklamları da geleneksel reklamlara göre oldukça ucuz olduğu için kaynaklarınızdan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bunun nedeni de PPC reklam modeli, yalnızca hedeflediğiniz kitleye odaklanır. Onların reklamınıza tıklamasıyla harekete geçer.

Sizler de Bodrum mobil pazarlama ajansımızdan hizmet alabilmek ve etkili mobil pazarlama stratejileri geliştirmek için hemen bizlere ulaşın. Uygulamalardan reklamlara, sosyal medyadan SMS ve e-posta pazarlamaya kadar her konuda sizlere en iyi şekilde yardımcı olacağımızdan kesinlikle şüpheniz olmasın!