Çalışma Saatleri
8:30 - 18:30
Bizi Arayın
0216 567 99 00
Sosyal Medya Reklamlarının Önemi

Sosyal Medya Reklamlarının Önemi

Telefon teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, insanlara her yerden ve her zaman internete erişme şansı doğdu. Bu yüzden internette geçirilen vaktin birçoğu artık akıllı telefonlarda yani mobil cihazlarda geçiriliyor.

Telefonların gelişimi beraberinde sosyal medya platformlarının da mobil uygulamalarının geliştirilmesini ve hatta sadece mobile özel sosyal mecralar oluşturulmasını beraberinde getirdi. Yani insanlar, sosyal mecralara istediği zaman erişebilecek ve buralarda gönlünce vakit geçirebilecekler.

Milyonlarca kullanıcının aktif olarak ve sürekli bu platformları kullanması da burayı harika bir pazar yeri haline getiriyor. Sosyal medya mecraları kurulduğundan beri içerisinde bir reklamcılık sektörü barındırıyor da diyebiliriz.

Hedef kitlenizin neredeyse tamamına ulaşabileceğiniz bu mecralar büyük bir pazarlama değeri taşıyor. Yani dijitale adım atmış işletmeler, daha çok satış yapabilmek ve hedef kitlelerine ulaşabilmek adına mutlaka sosyal medyada var olmalılar.

Bizler de Bodrum sosyal medya uzmanı ekibimizle sizlere sosyal medya reklamlarının öneminden bahsetmek istedik. Eğer sizler de Bodrum sosyal medya reklamları vermek istiyor ve yardıma ihtiyaç duyuyorsanız hemen bizlere ulaşabilirsiniz. İsterseniz şimdi sosyal medya reklamlarının işletmeniz açısından önemini anlatalım.

Neden Sosyal Medyada Reklam Vermeliyiz?

Sosyal medya, insanların fotoğraflarını ve gittikleri yerleri paylaştığı, sadece yakın çevresini eklediği ve kişisel hesaplardan oluşan platformlar değildir. Sosyal medyanın bir de tamamen profesyonel bir yönü bulunuyor. Instagram ve Facebook’un sahip olduğu Business sayfaları, Twitter’daki reklam özelliği ve işletmelerin TikTok hesabı açması da buna işaret.

İşletmeler için böyle bir imkan tanınmışken kullanmamanız ve bu mecralardan faydalanmamanız bir kere kesinlikle sizin zararınıza olacaktır. Milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde barındıran bu mecralarda reklam verdiğinizde, çok daha rahat bir şekilde hedef kitlenize ulaşabildiğinizi göreceksiniz.

Üstelik, sosyal medya reklamları da, Google Ads reklamları gibi geniş ve etkili hedefleme seçenekleri barındırıyor. Örneğin Facebook Business Manager üzerinden açacağınız işletme hesabınızla, hem Instagram hem de Facebook üzerinden reklamlar verebilirsiniz. Eğer sizler de daha geniş bir hedefleme ve hızlı bir yükseliş istiyorsanız, Bodrum sosyal medya uzmanı ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Bunun dışında Sosyal medya reklamlarının işletmenize kattıkları:

  • Hedef kitlenizle daha yakın ve samimi bir iletişim kurabilirsiniz.
  • Reklamlarınızın etkilerini yararlı araçlarla ölçebilir, daha detaylı hedeflemeler oluşturabilirsiniz.
  • Sosyal medyanın milyonlarca kullanıcısıyla yeni potansiyel müşterilere hitap edebilir, kitlenizi büyütebilirsiniz.
  • Sosyal medya hesaplarınızı aktif kullanarak reklamların etkilerini arttırabilir, güvenilir bir marka imajı oluşturabilirsiniz.
  • Dönüşümlerinizi test etmek için öncelikle küçük meblağlarda reklam verebilir ardından reklam bütçenizi kademeli olarak arttırabilirsiniz.

Bu ve bunlar gibi pek çok avantaj, sosyal medya reklamları verirken sizleri bekliyor. Yıllardır işletmeler tarafından sıklıkla kullanılan ve oldukça iyi sonuçlar alınan sosyal medya reklamlarını sizler de mutlaka denemeli ve faydalarını kendi gözlerinizle görmelisiniz.

Bodrum Sosyal Medya Reklamlarının Tek Adresi

Bilgisan Bilgisayar olarak, sosyal medyada reklam yönetimi yapmakta ve işletmeleri hedef kitleleriyle buluşturmaktayız. Facebook Business Manager ile profesyonel bir şekilde Instagram ve Facebook’ta reklamları yönetebiliyoruz.

Bunun dışında Twitter, Youtube, TikTok ve LinkedIn gibi daha pek çok sosyal medya platformunda aktif olarak rol alıyor, tüm mecraların dinamiklerine hakim bir şekilde kendimize bir yol haritası çiziyoruz.

Sizler de bizim hizmetimize başvurarak işletmenizi en tepeye çıkarabilir, Bodrum sosyal medya reklamları sayesinde adınızdan daha çok söz ettirebilirsiniz. Avantajlı tekliflerimizden haberdar olmak, her türlü mecrada bizlerden reklam hizmeti almak ve e-ticaret serüveninizde sizlere yardım edecek bir ortak bulmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizlere ulaşın ve işletmenizi birlikte daha iyi yerlere getirelim.